23 – 29 III 2020r.

16.00-+Klara Kijak

Ogłoszenia PARAFIALNE na IV niedziela wielkiego postu

22 marzec 2020r.

ŚR. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia.

Dziękuję za sprzątanie kościoła.
Sprzątanie kościoła polecamy mieszkańcom z ul. Kasztanowa 11- 32

Dziś po raz pierwszy w ramach testów transmitujemy Mszę św. z naszego kościoła w internecie. Link dostępny jest na stronie naszej parafii. Będziemy transmitować Mszę w niedziele o godz. 9.00 i 11.00.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odwołane. Można w nich uczestniczyć przez telewizję lub radio.
Polecam rozgłośnie Anioł Beskidów, telewizję Trwam. Polecam Facebook „Klasztor – Święta Góra – Gostyń” – codzienna Msza św. o 19.00 różaniec, apel o 20.30 a w niedzielę Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00 i Gorzkie Żale o 16.00. Nabożeństwa prowadzą m.in. ks. Adam, ks. Michał którzy prowadzili u nas rekolekcje w ostatnich latach. I w tą niedzielę miał przyjechać do nas ks. Michał – 3 lata temu był u nas w Wielkim Poście.
Proszę bardzo przestrzegać wszystkich zasad i poleceń związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem. Ostatnio w niedzielę ogłaszałem polecenia ks. biskupa ordynariusza diecezji. To wszystko wydrukowane jest w naszym czasopiśmie „Dzwon Nidecki” można go nabyć wychodząc z kościoła
na stoliku przy głównym wejściu.
W kościele przestrzegamy ograniczenia ilości wiernych (do 50 osób) zajmujemy miejsca w rozproszeniu (minimum 1,50m). Przed rozdaniem komunii św. kapłan myje ręce i dezynfekuje preparatem octenisept używany przez lekarzy przeprowadzających operację. Także otwieramy stary kościół gdzie też można uczestniczyć we Mszy św. gdyż oba kościoły są nagłośnione.
W naszych domach niech będzie więcej codziennej modlitwy.