4 -10 V 2020r.

Dziś niedziela Dobrego Pasterza

PN. wspomnienie Św. Floriana męczennika- patrona strażaków

ŚR. Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

PIĄ. Uroczystość Św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

W maju Msze św. w tygodniu pozostają bez zmian tj. pon. śr. pt. sob. – godz. 18.00, wt. czw. – godz. 7.30

W sobotę Mirek Kosiec składa śluby wieczyste. Otoczmy go serdeczną modlitwą w podjęciu tej decyzji w drodze przygotowania do kapłaństwa.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty przy ołtarzu i ofiarę 140 zł.

Sprzątanie kościoła polecamy mieszkańcom z ul. Ogrodowa i Św. Judy Tadeusza 1 – 15

Od 20 kwietnia 2020 do odwołania w naszym kościele może przebywać 35 a w drewnianym 15 osób. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.

Jeśli nawiedzacie cmentarz, proszę zachować wszystkie polecenia które mamy zachować w miejscach publicznych – nie można się gromadzić powyżej dwóch osób, zachowujemy odległość 2 m

Znicze z nagrobków i śmieci zabieramy do domu gdyż ostatnio zapłaciłem za wywóz kontenera 1250 zł. Nowych wpłat na wywóz śmieci brak.

W naszych domach niech będzie więcej codziennej modlitwy. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj. W naszych domach codziennie wieczorem odmówmy litanię do N.M.Panny.

Otoczmy modlitwą lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Narażają swoje zdrowie i życie. Codziennie odmówmy jakąś modlitwę w ich intencji o zdrowie dla nich i siłę w służbie chorym. Z tą prośbą zwracam się do wszystkich a zwłaszcza grup Żywego Różańca.