1 – 7 VI 2020r.

ŚRODA- Msza św. do M.B.Nieustającej Pomocy
18.00 – 1. +Władysław Hojny

7.30 – +Rozalia i Ignacy Adamus z zięciami Jan, Władysław i Ryszard

18.00 – ++Aniela Sowińska, Anna Smolik, Zbigniew Kasperek, Bernadeta Domider, Jerzy Kruczała, Katarzyna Siwek, Cecylia Borgosz, Helena Fabia, Józef Walaśkiewicz, Czesław Mieszczak, Władysław Szymański, Andrzej Majkut, Stanisław Kamionka, Józef Spadek, Elżbieta Ficek, Klara Kijak, Maria Kuś

18.00 – O bł. Boże dla Agaty i Marka w 25 lecie małżeństwa

9.00 – +Mieczysław i Rozalia Rusin
16.00 +Andrzej Majkut

Ogłoszenia PARAFIALNE na Niedzielę Zesłąnia Ducha Św.

31 V 2020r.

PN. Święto N.M.Panny Matki Kościoła. Z okazji Dnia Dziecka pamiętamy o modlitwie za dzieci.

ŚR. wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

CZW. święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

NIEDZ. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i za kapłanów

W Piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.00 prowadzą członkinie z grup różańcowych a po Mszy św. spotkanie dla grup Żywego Różańca. Na Mszy św. modlimy się za zmarłych którzy niedawno modlili się razem z nami w tym kościele.

W sobotę modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi- od godz 17.00 do 18.00 przy wystawionym Najśw. Sakramencie.

Ze spowiedzi można skorzystać w czwartek przed Mszą św. i w piątek od godz.16.30

W sobotę po Mszy św. posługa sakramentalna u obłożnie chorych.

Proszę zgłosić chorych w zakrystii.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty przy ołtarzu.

Dziękuję Panu Mariuszowi naszemu parafianinowi za montaż baneru nad wejściem do kościoła.

Sprzątanie kościoła polecamy mieszkańcom z ul. Różana

W tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotowują:
I ołtarz (koło P.Bogunia) Górny Nidek – lewa str.
II ołtarz (przed drewnianym kościołem) – Kwiczale
III ołtarz (centrum) – Berno Duże
IV ołtarz (przed szkołą) – Berno Małe

Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III w niedzielę za tydzień po Mszy św. o 11.00

Od 31 maja 2020 do odwołania do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Msza św. wieczorna w sobotę traktowana jest jako niedzielna.

Dziś po raz ostatni transmitujemy Mszę św. w internecie z naszego kościoła. Osoby starsze i schorowane mogą oglądać niedzielne Eucharystie w telewizji z Krakowa lub Jasnej Góry.

Otoczmy modlitwą lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Narażają swoje zdrowie i życie. Codziennie odmówmy jakąś modlitwę w ich intencji o zdrowie dla nich i siłę w służbie chorym. Z tą prośbą zwracam się do wszystkich a zwłaszcza grup Żywego Różańca.