Zabytkowy kościół

W każdą niedzielę od ostatniej niedzieli czerwca do końca sierpnia w godz. od 08.30 do 12.30 drewniany kościół w Nidku będzie otwarty dla parafian oraz przyjezdnych gości. Z inicjatywą otwarcia świątyni wyszli członkowie Komitetu Parafialnego, którzy podjęli dyżury opieki nad obiektem podczas zwiedzania.

foto. A. Mejza

Zabytkowy kościół w Nidku jest poddawany etapami renowacji. Kilka lat temu odnowiono konstrukcję dachu, a wewnątrz odrestaurowana została ambona i ołtarz główny. Wymieniono instalację elektryczną, zamontowano instalację przeciwpożarową oraz instalację alarmową. Obecnie trwają prace nad odrestaurowaniem bocznych ołtarzy. Prace renowacyjne przy drewnianym kościele prowadzone są dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Wieprz i dobrowolnych składek parafian.