Zabytkowy kościół

W każdą niedzielę od ostatniej niedzieli czerwca do końca sierpnia w godz. od 08.30 do 12.00 drewniany kościół w Nidku będzie otwarty dla parafian oraz przyjezdnych gości. Z inicjatywą otwarcia świątyni wyszli członkowie Komitetu Parafialnego, którzy podjęli dyżury opieki nad zabytkiem podczas zwiedzania.

W lipcu i sierpniu 2019 roku, w związku z przystąpieniem do malowania wnętrza nowego kościoła, niedzielne Eucharystie sprawowno w drewnianej, nideckiej świątyni na czas wykonywania prac malarskich.

foto. A. Mejza

Zabytkowy kościół w Nidku jest poddawany etapami renowacji. Kilka lat temu odnowiono konstrukcję dachu, a wewnątrz odrestaurowana została ambona, ołtarz główny i ołtarze boczne. Wymieniono instalację elektryczną, zamontowano instalację przeciwpożarową oraz instalację alarmową. Obecnie trwają prace przygotowawcze do kolejnych projektów. Prace renowacyjne przy drewnianym kościele prowadzone są dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Wieprz oraz dobrowolnych składek parafian.

Za każdą ofiarę składamy
Bóg zapłać.

Nr subkonta drewnianej świątyni: