Ogłoszenia parafialne

INTENCJE MSZALNE

23 – 29 III 2020r.

PONIEDZIAŁEK

18.00 – + Maria Kuś

WTOREK

7.30 – +Czesław Mieszczak

ŚRODA

18.00 – +Elżbieta Ficek

CZWARTEK

7.30 – +Józef Spadek

PIĄTEK

18.00 – +Kazimierz i Czesława Michalak i rodzice z obu stron

SOBOTA

18.00 – +Maria, Teodor i Henryk Seneszyn

NIEDZIELA

9.00 -+Władysław, Marek i Genowefa Niedziela

11.00 – ZA PARAFIAN

16.00-+Klara Kijak

 

Ogłoszenia PARAFIALNE na IV niedziela wielkiego postu

22 marzec 2020r.

Kalendarz Liturgiczny

ŚR. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia.

Dziękuję za sprzątanie kościoła.
Sprzątanie kościoła polecamy mieszkańcom z ul. Kasztanowa 11- 32

Dziś po raz pierwszy w ramach testów transmitujemy Mszę św. z naszego kościoła w internecie. Link dostępny jest na stronie naszej parafii. Będziemy transmitować Mszę w niedziele o godz. 9.00 i 11.00.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odwołane. Można w nich uczestniczyć przez telewizję lub radio.
Polecam rozgłośnie Anioł Beskidów, telewizję Trwam. Polecam Facebook „Klasztor – Święta Góra – Gostyń” – codzienna Msza św. o 19.00 różaniec, apel o 20.30 a w niedzielę Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00 i Gorzkie Żale o 16.00. Nabożeństwa prowadzą m.in. ks. Adam, ks. Michał którzy prowadzili u nas rekolekcje w ostatnich latach. I w tą niedzielę miał przyjechać do nas ks. Michał – 3 lata temu był u nas w Wielkim Poście.
Proszę bardzo przestrzegać wszystkich zasad i poleceń związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem. Ostatnio w niedzielę ogłaszałem polecenia ks. biskupa ordynariusza diecezji. To wszystko wydrukowane jest w naszym czasopiśmie „Dzwon Nidecki” można go nabyć wychodząc z kościoła
na stoliku przy głównym wejściu.
W kościele przestrzegamy ograniczenia ilości wiernych (do 50 osób) zajmujemy miejsca w rozproszeniu (minimum 1,50m). Przed rozdaniem komunii św. kapłan myje ręce i dezynfekuje preparatem octenisept używany przez lekarzy przeprowadzających operację. Także otwieramy stary kościół gdzie też można uczestniczyć we Mszy św. gdyż oba kościoły są nagłośnione.
W naszych domach niech będzie więcej codziennej modlitwy.