Błogosławieństwo parafii Najświętszym Sakramentem 28.03.2020 [zdjęcia]

W związku z wprowadzonym ograniczeniem przemieszczania się osób oraz uczestnictwa w nabożeństwach w kościele, ksiądz Proboszcz postanowił udać się z Najświętszym Sakramentem na każdy przysiółek naszej parafii, udzielając błogosławieństwa mieszkającym tam wiernym.

W drogę wyruszy w sobotę 28 marca o godz. 15:00 otwartym samochodem, któremu towarzyszyć będzie na początku dźwięk dzwonu, a także śpiew i modlitwa. Trasa przebiegnie wzdłuż ulic naszej parafii. [ul. Sosnowa, ul. Wspólna, ul. Kasztanowa, ul. św. Judy Tadeusza, (ul. Biała Droga – Wieprz), ul. Różana, ul. Sosnowa, ul. św. Jana Pawła II, ul. Lipowa, ul. Berno, ul. Leśna, ul. Lipowa, ul. Graniczna, ul. św. Szymona, ul. Słoneczna, ul. św. Barbary, (ul. Nidecka – Wieprz), ul. Dolna, ul. św. Judy Tadeusza, ul. św. Barbary, ul. św. Szymona, ul. św. Jana Pawła II]

Wierni pozostając w domach proszeni są o zapalenie Gromnic, odmawianie w tym czasie w rodzinach Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz przyjęcie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przez okno.

Prośmy Boga o miłosierdzie dla świata i zatrzymanie epidemii, o zdrowie dla chorych, o wytrwałość dla tych, którzy się nimi opiekują, o siły dla seniorów, o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin, a dla zmarłych o wieczny odpoczynek.

Zdjęcia z przejazdu

fot. K. Wysogląd