Ogłoszenia parafialne – błogosławieństwo parafii

INTENCJE MSZALNE

6 – 12 IV 2020r.

PONIEDZIAŁEK
18.00 – +Józef Spadek

WTOREK
7.30 – +Elżbieta Ficek

ŚRODA
18.00 – +Zofia Siwek

WIELKI CZWARTEK
19.00 – +Msza św. za kapłanów

WIELKI PIĄTEK
19.00 – OBRZĘDY

WIELKA SOBOTA
19.00 – +Józef Spadek

NIEDZIELA WIELKANOCNA
9.00 – +Franciszek i Janina Kasperek
11.00 – ZA PARAFIAN
16.00 – +Maria Kuś

Ogłoszenia PARAFIALNE na Niedzielę Palmową
5 IV 2020r.

Kalendarz Liturgiczny
Dziś Niedziela Palmowa
W tym tygodniu przypada: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota.

Obrzędy wielkiego tygodnia w telewizji. W Wielki Piątek na naszych stołach ustawmy krzyż i z całą rodziną odmówmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Do spowiedzi można umówić się telefonicznie, by uniknąć zgromadzeń powyżej 5 osób.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odwołane. Można w nich uczestniczyć przez telewizję lub radio. Polecam rozgłośnie Anioł Beskidów, telewizję Trwam.

Dziękuję za nowy Paschał zakupiony z ofiar od sprzątających, który poświęcę w Wielką Sobotę.

Proszę bardzo przestrzegać wszystkich zasad i poleceń związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem.
W kościele przestrzegamy ograniczenia ilości wiernych (do 5 osób), zajmujemy miejsca w rozproszeniu (minimum 2m).
We Mszy św. uczestniczą tylko osoby, które zamówiły intencję mszalną.
Przed rozdaniem komunii św. kapłan myje ręce i dezynfekuje preparatem octenisept.
W naszych domach niech będzie więcej codziennej modlitwy.

Modlitwa – Błogosławienie pokarmów wielkanocnych – w domach
Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu. AMEN. – Modlitwę odmawia ojciec rodziny.

Błogosławieństwo parafii Najświętszym Sakramentem
Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać to dzisiaj po Mszy św., około godz. 12.00 znów przejadę ulicami naszej parafii, by udzielić wam Bożego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zapalmy Gromnicę i odmówmy w rodzinach Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przejazdowi towarzyszyć będzie na początku dźwięk dzwonu, a także śpiew i modlitwa.

Otoczmy modlitwą służbę zdrowia. Lekarzy, pielęgniarki. Narażają swoje zdrowie i życie. Codziennie odmówmy jakąś modlitwę w ich intencji o zdrowie dla nich i siłę w służbie chorym. Z tą prośbą zwracam się do wszystkich, a zwłaszcza grup Żywego Różańca.